Anasayfa. İşler.

Altaş Yatırım Ankara Ofisi


Altaş Yatırım Ankara Ofisi Yıldızevler mahallesi 738. Cadde de yer alan 6 katlı yaklaşık 3500 m2 kapalı alana sahip bir ofis binasıdır.

Yapının ilk tasarım ve uygulaması, başka bir yüklenici tarafından 7 bağımsız birim içeren bir konut binası olarak planlanmış ve betonarme iskeleti bu şekilde tamamlanmıştır. Yapının Altaş Yatırım Ofisi olarak yeniden düzenlenmesi kapsamında, Palto mevcut betonarme iskeleti baz alarak yapının bütün sistemlerini yeniden tasarlayarak tamamlamıştır.

Projenin getirdiği en önemli zorluk, konut olarak hizmet vermesi planlanan bir yapının bütüncül bir ofis bloğuna dönüştürülmesidir. Bu kapsamda yapısal sistem temel alınıp mekan kullanımları, dolaşım sistemleri ve teknik altyapı yeniden planlanmış ve optimize edilmiştir. Yapının cephelerinde Altaş Yatırım’ın kurumsal kimliği göz önünde bulundurularak klasik ve zamansız çizgiler barındıran bir dil tercih edilmiş, iç mekanlar ise yalın ve çağdaş bir kurgu çerçevesinde  ele alınmıştır.

Pek çok farklı işlev içeren yapı, ileri düzeyde verimli bir teknik altyapı ile donatılmıştır. Yapıda güncel yüksek teknoloji imkanları değerlendirilmiş, yapının tüm sistemleri tek bir merkezden kontrol edilebilecek şekilde inşaa edilmiştir. 

Uygulama : Palto Yapı

Fotoğraflar : Duygu Tüntaş